Неткаен материјал

Неткаен материјал, исто така познат како неткаен материјал , се конструирани од ориентирани или случајни влакна. Ролна од неткаен материјал се нарекува крпа затоа што има изглед и некои својства на крпата.

Неткаен материјал нема линии на ширина и должина, многу е погоден за сечење и шиење и е лесен и лесен за обликување. Таа е многу популарна меѓу loversубителите на ракотворби.

Карактеристики на неткаен материјал

1, нетканата ткаенина има карактеристики на отпорна на влага, дише, флексибилна, мала тежина, не запалива, лесно се распаѓа, не е токсична и не иритира, богата со боја, ниска цена и може да се рециклира.

2, нетканата ткаенина има карактеристики на краток проток на процес, брза стапка на производство, висока излез, ниска цена, широка примена и многу извори на суровини.

3, нетканата ткаенина не произведува влакна, е јака, издржлива и свилена мека. Тоа е исто така еден вид зајакнувачки материјал, а има и чувство на памук. Во споредба со памучна ткаенина, нетканата кеса е лесна за формирање и ефтина.

Методи за производство на неткаен материјал

1. Распрснета неткаена ткаенина : Процесот на spunlace е прскање на проток на вода под висок притисок на еден или повеќе слоеви на мрежата на влакна за да се заплеткаат влакната едни со други, така што мрежата на влакната може да се зајакне и да има јачина

2. Неткаена ткаенина врзана со топлина : Термички врзана неткаена ткаенина се однесува на влакнест или прашкаст материјал за зајакнување на топло-топење, додаден на мрежата, а мрежата понатаму се стопи и лади за да се формира крпа.

3. Неткаен ткаенина со игла е еден вид суво поставена неткаен материјал. Неткаен материјал со игла, е прободен ефект на ланцето, а мрежата на меки влакна е засилена во крпа.

ПЛАТЕН ГЕОТЕКСТИЛ

Плетените ткаенини од геотекстил се создаваат на големи индустриски разбои што ги преплетуваат хоризонталните и вертикалните навои за да формираат тесна крсто-крст или мрежа. Темите може да бидат рамни или заоблени во зависност од видот на текстилот што се прави или специфичните материјали што се користат.

Овој процес им дава на ткаените геотекстили голема носивост, што ги прави добри за апликации како што се изградба на патишта. Ткаењето нишки или филмови заедно значи дека овие геотекстили не се многу порозни, што ги прави лошо прилагодени за проекти каде дренажата е важна.

Јачината и тврдокорните квалитети на ткаениот геотекстил му даваат висока затегнувачка цврстина, што го прави погоден за употреба под внатрешен двор, патеки, места за паркирање и за други апликации каде е неопходна висока јачина, но економична мембрана.

НЕПЛАТЕН геотекстил

Неткаен геотекстил е ткаенина слична на филц, изработена со термички спојување на полипропилен или мешавина од влакна од полипропилен и полиестер, а потоа завршна обработка со удирање на игла, календарење и други методи.

Неткаен геотекстил ќе се расипе побрзо од нивните ткаени колеги. Направени се од синтетика и најчесто се користат во апликации за филтрирање или одвојување.

Иако неткаен геотекстил има помала цврстина на истегнување од ткаениот тип, тој сепак нуди голема цврстина, издржливост и одлични својства на дренажа.

Ова го прави идеален за употреба под погоните и патиштата и во системите за одводнување на копнени и атмосферски води, каде што е потребно долгорочно стабилизирање и филтрирање на земјата.

 

Следните точки треба да бидат забележани при одржување и собирање

од неткаени ткаенини:

1 、 Чувајте го чист и често мијте го за да спречите размножување на грини.

2 、 Кога се чува во сезони, мора да се измие, да се пегла и да се исуши за да се запечати во пластична кеса и да се стави рамно во плакарот. Обрнете внимание на засенчување за да спречите бледнеење. Треба да се проветрува често, да се одзема и да се суши од влага и да не се изложува на сонце. Таблетите против мувла и анти-грини треба да се стават во плакарот за да се спречи влажнењето и запевањето на производите од кашмир.

3, внатрешната обвивка на надворешната облека што одговара треба да биде мазна, а тврдите предмети како пенкала, клучни кутии, мобилни телефони и сл. Треба да се избегнуваат во џебовите за да се избегне локално триење и полнење. Минимизирајте го триењето со тврди предмети (како што се потпирачи за софа, потпирачи за раце и маси) и куки кога ги носите. Не е лесно да се носи премногу долго, и мора да се запре или замени за околу 5 дена за да се врати еластичноста на облеката за да се избегне оштетување на заморот на влакната.

4 、 ако има пилинг, не може да се присили да се повлече, мора да користите ножици за да го исечете пом-пом, за да не се поправа поради оф-лајн мрежата.

Неткаен производи се богати со боја, светли и убави, модерни и еколошки, широко користени, убави и елегантни, со различни модели и стилови, мала тежина, заштита на животната средина и рециклирање. Тие се препознаваат како еколошки производи кои ја штитат екологијата на земјата. Погоден за земјоделски филм, чевларство, кожа, душек, јорган, украс, хемикалии, печатење, автомобилски производи, градежни материјали, мебел и други индустрии и облоги за облека, медицински и здравствени хируршки фустани за еднократна употреба, маски, капачиња, чаршафи, хотели чаршави за еднократна употреба, убавина, сауна, па дури и модерни денешни торби за подароци, бутички чанти, торби за шопинг, рекламни торби и многу повеќе. Еколошки производи, разноврсни и економични. Бидејќи изгледа како бисер, се нарекува и бисерно платно.

(1) Неткаени ткаенини за медицинска и санитарна употреба : хируршки тоалети, заштитна облека, средства за дезинфекција, маски, пелени, цивилни партали, марамчиња, влажни марамчиња, магични крпи, марамчиња, производи за убавина, санитарни салфетки, влошки за санитарна нега, еднократна употреба хигиенски крпи, итн.

(2) Неткаени ткаенини за украсување на домот : wallидни облоги, чаршафи, постелнина, покривки, итн.

(3) Неткаени ткаенини за облека : облога, леплива постава, снегулки, памук за обликување, разни основни ткаенини од синтетичка кожа итн.

(4) Индустриски неткаени ткаенини ; основни материјали за кровни хидроизолациони мембрани и асфалтни ќерамиди, армирачки материјали, полирачки материјали, филтер материјали, изолациони материјали, цементни кеси за пакување, геотекстили, обложени ткаенини и др.

(5) Неткаени ткаенини за земјоделство култури, расадник, крпа за наводнување, завеса за зачувување на топлина итн.

(6) Други неткаени ткаенини : вселенски памук, материјал за топлинска изолација, филц за апсорпција на масло, филтер за чад, кесичка чај за торба, материјал за чевли, итн.

Huizhou Jinhaocheng неткаен материјал т.е. од Кина. Се здоби со репутација на изложба на квалитетна еколошка неткаена ткаенина по ефективни цени. Од 2005 година, ние се запознавме со најдобрата технологија за да обезбедиме ексклузивна палета на производи.

Нашата компанија има реализирано целосно автоматизирано производство, кое може да достигне вкупен годишен производствен капацитет до 6.000 тони со вкупно повеќе од десетици производствени линии.

Со богата експертиза и водечко знаење на пазарот, воспоставивме завидна репутација на еден од водечките производители, извозници и добавувачи на индустријата.

Со акцент на персонализирана услуга и комбинирано долгогодишно искуство и експертиза од страна на нашиот персонал, ние нудиме широк спектар на производи како што се серии со игла со неткаен материјал, серија Spunlace, сериски термички врзани (врел воздух), сериски топли ролни, ватиран Сериски и ламинирачки серии.

Нашите главни производи се: мултифункционален филц во боја, отпечатена неткаена, автомобилска внатрешна ткаенина, геотекстил за пејзажни инженеринг, ткаенина за основни теписи, неткаено електрично ќебе, хигиенски марамчиња, тврд памук, подлога за заштита на мебел, подлога за душеци, облога за мебел и други.

Неткаен материјал, медицински неткаени производи, вреќи со брашно со неткаени ткаенини, неткаени кеси

Неткаен ткаенина од ПП Spunbond

Техника: Неткаен
Големина: Прилагодена
употреба: Купување, промовирање, болница
Пол: Унисекс
Предмет: Ефтин неткаен полиестер

Прочитај повеќе

ПП spunlace еднократна маска за лице не се плетени ткаенини ролни

Материјал: 100%
неткаена техника од
Ширина на спанлас: 58/60 ", 10cm-320cm
Тежина: 40g-200g
Употреба: Домашен текстил

Прочитај повеќе

Бела обична спинала ролна од неткаен материјал

 

неткаена техника од
Ширина на
Материјал:
Техника на
употреба: земјоделство, торба, автомобил, облека,

 

Прочитај повеќе

Купи полиестер неткаени обичен ткаат прашина филтер крпа ткаенина од Кина

Тип: Неткаен филтер
Употреба: крпа за филтрирање на воздух / прашина
Материјал: Полиестер, ПП, ЈП, вискозна
ставка: Купи обична неткаена полиестерска
Техника: Неткаен

Прочитај повеќе

100% pp spunbond неткаен материјал

Материјал: ПП или прилагоден
стил: Обична или прилагодена
ширина: 0-3,2м
Тежина: 40гсм-300гсм
торби за облека

Прочитај повеќе

Spunbond неткаен материјал

Материјал: 100%
Тип:
Ширина на
Тежина: 60g-2500g или прилагодена
употреба: Торба, домашен текстил

Прочитај повеќе

Трговија на големо со игла со удар со дупки на мека - 100% полиестерско спојување на бод неткаен материјал, неткаен материјал за спојување на бод - Jinhaocheng

Техника: неткаен, неткаен
неткаен техники:
Ширина на
метри тежина: 15gsm-2000gsm
употреба: земјоделство, торба, автомобил, облека, дома

Прочитај повеќе

80gsm + 15gsm ЈП филм бела ламиниране spunbonded полипропилен неткаен / неткаен материјал

Неткаена техника: Spunbond &
Ширина на
тежина: 50gsm-2000gsm
Користете: Земјоделство, Торба, Автомобил,
Број на модел: Неткаен игла со игла

Прочитај повеќе

Игла Панч стр неткаен ткаенини Геотекстил за патот база на материјал

Тип на геотекстил: Неткаен геотекстил
Предмет: Удар со игла pp Неткаен
ширина: 0,1м ~ 3,2м
тежина: 50gsm-2000gsm
Материјал: ПП, ПЕТ или прилагодено

Прочитај повеќе

Производствени компании за ефтин геотекстил - црна неткаена полиестерска чувствувана ткаенина - haинхаоченг

Тип:
Модел на
Ширина на спанлас: 58/60 ", 10cm-320cm
Број на предиво: 3d-7d
Тежина: 60g-1000g или прилагодено, 60g
Употреба: Торба, постелнина, ќебе, автомобил

Прочитај повеќе

Неткаен игла со перфоратори, отвор за ферџипинг

Дебелина: 1-15 мм
техника
пробиен: 100% Полиестер
Дебелина: 1-15 мм
: кора 3,4 м

Прочитај повеќе

Make-за-цел полиестер бод врзани неткаен ткаенина

Техника на
материјал: 100% полиестер, полиестерска
неткаен техники:
Ширина на удар со
Тежина: 60g-1500g / m,, 60g-1500g / m m2

Прочитај повеќе

УВ отпор неткаен геотекстил производител ткаенина од Кина

Тип на геотекстил: Неткаен геотекстил
Артикал: УВ отпорност на неткаен геотекстил
ширина: 0,1м ~ 3,2м
тежина: 50gsm-2000gsm
Материјал: ПП, ПЕТ или прилагодено

Прочитај повеќе

WhatsApp Интернет разговор!