Игла удирани со тупаници обична тепих чувствува килим анти лизга МАТ ролна

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
100% полиестер
стил:
Plain
модел:
За печатени, обична обоена
Технологија:
Игла Панч Неткаен
Возрасна група:
возрасни
дизајн:
Plain
Тема:
Самолеплива заштита, анти-бактерии, анти-се лизга, отпорни на корозија, брчки отпорни, анти-статички, Fusible, намалувачки отпорни
Употреба:
Автомобил, врата, кат, голф, на отворено, Молитва, Tablemat
големина:
прилагодено
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
Jinhaocheng
Број на модел:
M-0419
боја:
Белата е наши главни производи (Секоја боја прифатливо)
должина:
100 m / ролна или Кориснички
ширина:
во рок од 3,2 милиони
дебелина:
1-15 mm или кориснички
GSM:
60 ~ 1000gsm или кориснички
Потврдување:
ISO9001

Опис на производот

Производителот

Huizhou Jinhaocheng Неткаен ткаенини копродукции, ООД

материјал

100% polyesterorCustomerized

Технологија

Игла-удирани со тупаници

должина

100m / ролна

боја

Anycoloracceptable

Тежина

60 ~ 1000gsmorCustomized

ширина

320cmmaxorCustomized

Rollweight

Around35kgorCustomized

20'FTcontainer

5 ~ 6tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

40'HQcontainer

12 ~ 14tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

Време на испорака

14-30daysuponreceiptof30% депозит

плаќање

30% депозит, 70% BYT / TagainestB / Lcopy

пакување

Plasticpackingoutside, scrollintheroll

користење

Ourproductsarewidelyusedineveryfieldofmodernsociety

suchaselectricblanket, постелнина, carinterior, чанти, маска, капи,

облека, shoecover, престилка, крпа, packagingmaterial, мебел,

душеци, играчки, облека, filterfabric, fillingmaterials, земјоделството,

hometextile, облека, индустријата, interliningandotherindustries.

Фабрика

HuizhouJinhaochengNonWovensCo., Ltd

ContactWays

Skype: catherine02103

тел

86-752-3336802-8005 / Мобилен: 86 + 15766935293

факс

86-752-7160093

MOQ

A20 "feetcontainer

Приказ на производот:
спецификација:

1.Color & Designcanmeetyourneedsofanykind

2.Highdegreeofuniformitybothoncolor & дебелина

3.Highthermostability (worklongtimeunder150centigrade и сонце)

4.Highgaspermeability

5.Highintensity & flexity

6.Highcolorfastness & nofade

7.Phozygood & touchwell

8.Anti-бактерии, анти-chemicamoth-доказ, анти-корозија

9.Eco-пријателски и биоразградлив, еднократно

10.Withouttoxicity, polluteandheavymetal

Пакување и испорака

пакување


Испорака


нашите услуги

Наши услуги:

Вашето пребарување поврзани со нашите производи или цените ќе бидат одговорени во рок од 24 часа;

Добро обучени и искусни службеници да одговори на сите прашања ќе се во одлично познавање англиски јазик;

ОЕМ и ODM, сите на вашите производи прилагодени ние може да ви помогне да се дизајнира и да се стави во производство;

Заштита на вашиот продажен простор, идејата за дизајн и сите вас приватни информации.

Гаранции / ГАРАНЦИИ / Услови и правила :

Qualityisguaranteedanddeliveryisontime.T / TinadvanceorirrevocableL / Catsightisaccepted.

Weensureourgoodswiththesamequalityastheapprovedone.Ifnot, wewillremakethemforyou.

Информации за претпријатието

за нас

име на компанија

Huizhou Jinghaocheng Неткаен ткаенини копродукции, ООД .

Вклучување години

повеќе од 9години

Ente


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  Нашата компанија има реализирано целосно автоматизирано производство
  компанија за неткаен материјал

  контактирајте не

  • Индустриски парк Дабанг, село Чангбу, град XinXu, област Хуијанг, град Хуижу, Гуангдонг, Кина.
  • +86 752 3336802
  • hb@hzjhc.net
  • + 86-15089322555