Обичен не ткаени полиестер изложба теписи и килими за дневна соба - Кина Huizhou Jinhaocheng

Обичен не ткаени полиестер изложба теписи и килими за дневна соба

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
Полиестер / волна / PVC или Кориснички
стил:
Plain
модел:
печатени
дизајн:
Plain
Технологија:
Игла-удирани со тупаници Неткаен
Употреба:
Бања, спална соба, автомобили, комерцијални, декоративни, дом, хотел, на отворено, Молитва, тоалет
големина:
во рамките на 3,2 милиони, 60 ''
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
JinHaoCheng
Број на модел:
JHC101
Пример:
Бесплатен примерок
боја:
Секоја боја
дебелина:
1-15 mm или кориснички
GSM:
60 ~ 1000gsm или кориснички
Потврдување:
ISO9001 / Oeko-Tex стандард 100 / RoHS стандардот
должина:
100 m / ролна или Кориснички
Предиво Грофот:
3D-7d
ОЕМ:
OEM дизајн да се организираат
SupplyAbility
12000 Килограм / килограми на ден
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
Шенжен
Водечко време :
14-30 дена по приемот на 30% депозит

Опис на производот
Име на производ
Обичен не ткаени полиестер изложба теписи и килими за дневна соба.
материјал
Полиестер, ПП, волна или изменуваат.
Технологија
Игла удирани со тупаници Не пациентот.
дебелина
1-15 mm или кориснички.
Тежина
60 ~ 1000gsm или изменуваат.
ширина
Во рамките на 3,2 милиони.
ролна тежина
Околу 35kg или изменуваат.
боја
Сите бои се достапни (Прилагодено).
должина
100 m / ролна или прилагодени.
пакување
Пластична амбалажа надвор, движете се во ролна.
плаќање
T / T, L / C
Време на испорака
14-30 дена по приемот на 30% депозит.
цена
Разумна цена со висок квалитет.
капацитет
5 ~ 6 тони 20ft сад;
12 ~ 14 тони 40HQ сад.
Не се плетени ткаенини употреба:
Нашите производи се широко се користи во сите области на современото општество .Such што се електрични ќебе, постелнина, за внатрешни работи на автомобили, чанти, маска, капи, облека, shoecover, престилка, облека, материјали за пакување, мебел, душеци, играчки, облека, филтер ткаенина, пополнување материјали, земјоделството, дома текстил, облека, индустријата, линии и други индустрии.

*** апликација Неткаен ***

1. Еко Чанти: торби, одговараат кеси, промотивни кеси, подарок кеси, платнени торба, итн
2. Насловна Текстил: Табела крпа, крпа за еднократна употреба, мебел тапацир, перница и покривката на каучот, џеб пролет, душек и ватенка, капак , кутија за чување, гардероба, еднократна хотелот влечки, подарок пакување, тапети, итн
3.Interlining: чевли, облека, куфер, итн
4. медицински / хируршки: операција крпа, работење наметка и капа, маска, чевли покритие итн.
5. Земјоделство: третираат УВ производи кои се користат во земјоделството, растителни торба, имајте овошје топло покритие, култура

корица / прекривка, земјоделски антифриз шатори, итн.

6. автомобили / Автоматски капак и тапацир


**** Игла felts ****

Во суштина, пет технологии се применуваат за да се формира неткаени. Во овој контекст, игла удирани со тупаници неткаени - исто така, повика игли felts - се уште се најважните технологија за трансформирање на влакна во ткаенина. Проценетата глобален удел на игла удирани со тупаници неткаени е 30 проценти. Игла удирање е многу традиционалниот метод на формирање неткаени и е особено погоден во однос на флексибилност, квалитетот и разновидноста на производот. Сврзување користење needling не бара вода и троши малку енергија. Таа има универзална апликации, висок степен на автоматизација и висок ефикасноста на производството со барањата на ниска персонал.

Веб производ

инструменти за тестирање

->

  • Претходно:
  • Следно: