Неткаен игли Панч отворен кат МАТ - Кина Huizhou Jinhaocheng

Неткаен игли Панч отворен кат МАТ

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
100% полиестер
стил:
Plain
модел:
Намалување на куп, обична обоена
дизајн:
Aubusson
Технологија:
Неткаен игла-удирани со тупаници
Употреба:
Бања, спална соба, автомобили, комерцијални, декоративни, дом, хотел, на отворено, Молитва, тоалет
големина:
прилагодено големина
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
Jinhaocheng
Број на модел:
JHC2014410
боја:
Белата е наши главни производи (Секоја боја прифатливо)
должина:
100 m / ролна или Кориснички
ширина:
во рок од 3,4 метри
дебелина:
1-15 mm или кориснички
GSM:
60 ~ 1000gsm или кориснички
Тема:
Анти-статички, Fusible, намалувачки отпорни
Потврдување:
ISO9001
Предиво Грофот:
3D-7d
SupplyAbility
12 тон / тони дневно
Пакување и испорака
пакување Детали
Се тркалаат во Polybag
Порт
Шенжен
Водечко време :
14-30 дена по приемот на 30% депозит

Игла-punchednon ткаенини:

точка

Неткаен игли Панч отворен кат МАТ

материјал

100% polyesterorCustomerized

Технологија

Игла-удирани со тупаници

должина

100m / ролна

боја

Anycoloracceptable

Тежина

60 ~ 1000gsmorCustomized

ширина

320cmmaxorCustomized

Rollweight

Around35kgorCustomized

20'FTcontainer

5 ~ 6tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

40'HQcontainer

12 ~ 14tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

Време на испорака

14-30daysuponreceiptof30% депозит

плаќање

30% депозит, 70% BYT / TagainestB / Lcopy

пакување

Plasticpackingoutside, scrollintheroll

користење

Ourproductsarewidelyusedineveryfieldofmodernsociety

suchaselectricblanket, постелнина, carinterior, чанти, маска, капи,

облека, shoecover, престилка, крпа, packagingmaterial, мебел,

душеци, играчки, облека, filterfabric, fillingmaterials, земјоделството,

hometextile, облека, индустријата, interliningandotherindustries.

Фабрика

HuizhouJinhaochengNonWovensCo., Ltd

ContactWays

Џенис Лиу (Мобилен / whatsapp / WeChat): +86 15986519068

тел

0086-0752-3336802 / 3336803

факс

0086-0752-7160093

MOQ

A20 "feetcontainer
спецификација:

1.Color & Designcanmeetyourneedsofanykind

2.Highdegreeofuniformitybothoncolor & дебелина

3.Highthermostability (worklongtimeunder150centigrade и сонце)

4.Highgaspermeability

5.Highintensity & flexity

6.Highcolorfastness & nofade

7.Phozygood & touchwell

8.Anti-бактерии, анти-chemicamoth-доказ, анти-корозија

9.Eco-пријателски и биоразградлив, еднократно

10.Withouttoxicity, polluteandheavymetal

Пакување и испорака

пакување


Испорака


нашите услуги

Наши услуги:

Вашето пребарување поврзани со нашите производи или цените ќе бидат одговорени во рок од 24 часа;

Добро обучени и искусни службеници да одговори на сите прашања ќе се во одлично познавање англиски јазик;

ОЕМ и ODM, сите на вашите производи прилагодени ние може да ви помогне да се дизајнира и да се стави во производство;

Заштита на вашиот продажен простор, идејата за дизајн и сите вас приватни информации.

Гаранции / ГАРАНЦИИ / Услови и правила :

Qualityisguaranteedanddeliveryisontime.T / TinadvanceorirrevocableL / Catsightisaccepted.

Weensureourgoodswiththesamequalityastheapprovedone.Ifnot, wewillremakethemforyou.

Информации за претпријатието

за нас

Преземи како PDF ->

име на компанија

Huizhou Jinghaocheng Неткаен ткаенини копродукции, ООД .

Вклучување години

повеќе од 13години

Претпријатиесопственост

Производител


  • Претходно:
  • Следно: