Игла удирани со тупаници обичен полиестер водоотпорен тепих - Кина Huizhou Jinhaocheng

Игла удирани со тупаници обичен полиестер водоотпорен тепих

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
100% полиестер
стил:
Plain
модел:
За печатени, обична обоена
дизајн:
Plain
Технологија:
Неплетено
Употреба:
Бања, спална соба, автомобили, комерцијални, декоративни, дом, хотел, на отворено, тоалет
големина:
60 ''
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
JHC101
Број на модел:
боја:
Белата е наши главни производи (Секоја боја прифатливо)
должина:
100 m / ролна или Кориснички
ширина:
во рок од 3,2 милиони
дебелина:
1-15 mm или кориснички
GSM:
60 ~ 1000gsm или кориснички
Тема:
Анти-статички, Fusible, намалувачки отпорни
Потврдување:
ISO9001
Предиво Грофот:
3D-7d
Име на производ:
Игла удирани со тупаници обичен полиестер водоотпорен тепих
SupplyAbility
10000 Килограм / кг годишно
Пакување и испорака
пакување Детали
Ролинг пакет со polybag.
Порт
Шенжен пристаниште
Водечко време :
15days

Игла удирани со тупаници обичен полиестер водоотпорен тепих

Опис на производот

Производителот

Huizhou Jinhaocheng Неткаен ткаенини копродукции, ООД

материјал

100% polyesterorCustomerized

Технологија

Игла-удирани со тупаници

должина

100m / ролна

боја

Anycoloracceptable

Тежина

60 ~ 1000gsmorCustomized

ширина

320cmmaxorCustomized

Rollweight

Around35kgorCustomized

20'FTcontainer

5 ~ 6tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

40'HQcontainer

12 ~ 14tons (thedetailsquantityisuptothediameteroftheroll)

Време на испорака

14-30daysuponreceiptof30% депозит

плаќање

30% депозит, 70% BYT / TagainestB / Lcopy

пакување

Plasticpackingoutside, scrollintheroll

користење

Ourproductsarewidelyusedineveryfieldofmodernsociety

suchaselectricblanket, постелнина, carinterior, чанти, маска, капи,

облека, shoecover, престилка, крпа, packagingmaterial, мебел,

душеци, играчки, облека, filterfabric, fillingmaterials, земјоделството,

hometextile, облека, индустријата, interliningandotherindustries.

Фабрика

HuizhouJinhaochengNonWovensCo., Ltd

ContactWays

Џенис Лиу (whatsapp / WeChat: +86 15986519068)

тел

86-752-3336802-8024 / Мобилен: 86 + 15766935293

факс

86-752-7160093

MOQ

A20 "feetcontainer

Приказ на производот:
спецификација:

1.Color & Designcanmeetyourneedsofanykind

2.Highdegreeofuniformitybothoncolor & дебелина

3.Highthermostability (worklongtimeunder150centigrade и сонце)

4.Highgaspermeability

5.Highintensity & flexity

6.Highcolorfastness & nofade

7.Phozygood & touchwell

8.Anti-бактерии, анти-chemicamoth-доказ, анти-корозија

9.Eco-пријателски и биоразградлив, еднократно

10.Withouttoxicity, polluteandheavymetal

Пакување и испорака

пакување


Испорака


нашите услуги

Наши услуги:

Вашето пребарување поврзани со нашите производи или цените ќе бидат одговорени во рок од 24 часа;

Добро обучени и искусни службеници да одговори на сите прашања ќе се во одлично познавање англиски јазик;

ОЕМ и ODM, сите на вашите производи прилагодени ние може да ви помогне да се дизајнира и да се стави во производство;

Заштита на вашиот продажен простор, идејата за дизајн и сите вас приватни информации.

Гаранции / ГАРАНЦИИ / Услови и правила :

Преземи како PDF

->

  • Претходно:
  • Следно: