Хотел стил тепих обичај прави обичен неткаен полиестер тепих - Кина Huizhou Jinhaocheng

Хотел стил тепих обичај прави обичен неткаен полиестер тепих

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  материјал:
  Полиестер / волна / PVC или Кориснички
  стил:
  Plain
  модел:
  обична обоена
  дизајн:
  Персискиот
  Технологија:
  Игла-удрен неткаен
  Употреба:
  Бања, спална соба, автомобили, комерцијални, декоративни, дом, хотел, на отворено, Молитва, тоалет
  големина:
  within 3.2m, 60”
  Место на потекло:
  Гуангдонг, Кина (континентална)
  Бренд име:
  JinHaoCheng
  Број на модел:
  Пример:
  Free sample
  боја:
  Секоја боја
  дебелина:
  1-15 mm или кориснички
  GSM:
  60 ~ 1000gsm или кориснички
  Потврдување:
  ISO9001 / Oeko-Tex стандард 100 / RoHS стандардот
  должина:
  100 m / ролна или Кориснички
  Предиво Грофот:
  3D-7d
  ОЕМ:
  OEM дизајн да се организираат
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  12000 Kilogram/Kilograms per Day
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Packaging:Plastic packing outside,scroll in the roll.
  20′FT container:5~6 tons ( the details quantity is up to the diameter of the roll).
  40′HQ container:12~14 tons ( the details quantity is up to the diameter of the roll).
  Порт
  Шенжен
  :
  14-30 дена по приемот на 30% депозит

  Опис на производот
  Име на производ
  Хотел стил тепих обичај прави обичен неткаен полиестер тепих.
  материјал
  Полиестер, ПП, волна или изменуваат.
  Технологија
  Игла удрен неткаен.
  дебелина
  1-15 mm или кориснички.
  Тежина
  60 ~ 1000gsm или изменуваат.
  ширина
  Во рамките на 3,2 милиони.
  ролна тежина
  Околу 35kg или изменуваат.
  боја
  Сите бои се достапни (Прилагодено).
  должина
  100 m / ролна или прилагодени.
  пакување
  Пластична амбалажа надвор, движете се во ролна.
  плаќање
  T / T, L / C
  Време на испорака
  14-30 дена по приемот на 30% депозит.
  цена
  Разумна цена со висок квалитет.
  капацитет
  5 ~ 6 тони 20ft сад;
  12 ~ 14 тони 40HQ сад.
  Не се плетени ткаенини употреба:
  Our products are widely used in every field of modern society .Such as electric blanket,bedding, car interior, bags, mask, hats, clothes, shoecover, apron,cloth, packaging material, furniture, mattresses, toys, clothing, filter fabric, filling materials, agriculture, home textile,garment, industry, interlining and other industries.

  *** апликација Неткаен ***

  1. Еко Чанти: торби, одговараат кеси, промотивни кеси, подарок кеси, платнени торба, итн
  2. Home Textiles: Табела крпа, крпа за еднократна употреба, мебел тапацир, перница и покривката на каучот, џеб пролет, душек и ватенка, капак , кутија за чување, гардероба, еднократна хотелот влечки, подарок пакување, тапети, итн
  3.Interlining: чевли, облека, куфер, итн
  4. Medical/ Surgical: операција крпа, работење наметка и капа, маска, чевли покритие итн.
  5. Agriculture: третираат УВ производи кои се користат во земјоделството, растителни торба, имајте овошје топло покритие, култура

  корица / прекривка, земјоделски антифриз шатори, итн.

  6. автомобили / Автоматски капак и тапацир

   

  **** Игла felts ****

  Во суштина, пет технологии се применуваат за да се формира неткаени. Во овој контекст, игла удирани со тупаници неткаени - исто така, повика игли felts - се уште се најважните технологија за трансформирање на влакна во ткаенина. Проценетата глобален удел на игла удирани со тупаници неткаени е 30 проценти. Игла удирање е многу традиционалниот метод на формирање неткаени и е особено погоден во однос на флексибилност, квалитетот и разновидноста на производот. Сврзување користење needling не бара вода и троши малку енергија. Таа има универзална апликации, висок степен на автоматизација и висок ефикасноста на производството со барањата на ниска персонал.

  Веб производ
  инструменти за тестирање

 • Претходно:
 • Следно: