еко-пријателски неткаен материјал ролни за почувствува шопинг торба - Кина Huizhou Jinhaocheng

еко-пријателски неткаен материјал ролни за почувствува шопинг торба

Краток опис:


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Преглед
  Основни детали
  материјал:
  100% полиестер
  Тип на напојување:
  Направете по нарачка
  тип:
  геотекстили ткаенини
  модел:
  предиво обоена
  стил:
  Plain
  ширина:
  58/60 ", 10cm, 320cm
  Технологија:
  плетени
  Тема:
  Анти-статички, Fusible, намалувачки отпорни, Солза отпорни
  Употреба:
  Автомобил, чувствува, Насловна Текстил
  Потврдување:
  Oeko-Tex стандард 100, ROHS, Oeko-Tex Стенд 100, CE, Рош, ISO 9001
  Предиво Грофот:
  3D-7d
  Тежина:
  60g-1000g или индивидуално, 60g-1500g
  густина:
  индивидуализира
  Број на модел:
  /
  Име на производот:
  еко-пријателски неткаен материјал ролни за почувствува шопинг торба
  боја:
  прилагодено
  дебелина:
  0.5mm-15mm
  употреба:
  DIY декорација за деца и возрасни
  MOQ:
  1000 Килограм
  Порт:
  Шенжен пристаниште
  Место на потекло:
  Гуангдонг
  SupplyAbility
  SupplyAbility:
  3000 тони / тони годишно
  Пакување и испорака
  пакување Детали
  Стоките ќе бидат спакувани како ролни со ЈП торба
  Порт
  Шенжен пристаниште
  :
  10-15 дена по уплатата примена

  Опис на производот

  еко-пријателски неткаен материјал ролни за почувствува шопинг торба

  Име на производ
  еко-пријателски неткаен материјал ролни за почувствува шопинг торба
  материјал
  100% полиестер
  боја
  кориснички бои
  Тежина
  60g-1500g
  ширина
  10cm-320cm
  дебелина
  0.5mm-15mm
  Водечко време
  10-15 дена
  Сертификат
  Oeko-Tex Стенд 100, CE, Рош, ISO 9001
  MOQ
  1 тон
  Порт
  Шенжен
  детални слики

  Нашата компанија

  Huizhou Jinhaocheng неткаен ткаенини Co.Ltd е професионална неткаен фабрика која се наоѓа во Huizhou Сити, каде што е само во близина Шенжен, постои околу 15000sqm и имаме 5 сопствени производствени линии, капацитет на нашата фабрика е 3000tons годишно. Ние исто така имаме контрола на квалитетот тим, тим за продажба, нашите производи може да помине, CE, ROHS и Oeko Tex Стенд 100. Големина и бои на неткаен ткаенини може да се следи, како на барање на клиентот, а ние може да ви понуди разумна цена и за време на испорака .

  Пакување и испорака

  професионална пакет
  професионална пакет
  професионална пакет
  нашите услуги

  1. Конкурентна цена од фабриката
  2. Примерок цел
  3. Ние ќе ви одговори на вашето барање во рок од 24 часа.
  4. На време на испорака
  5. Одлично услуги на клиентите

  Најчесто поставувани прашања

  Q1. Која е вашата смисла на пакување?
  А: Општо земено, ние го спакуваат како ролни со ЈП торба

  Q2. Која е вашата смисла на исплата?
  A: T / T или LC по видување

  Q3. Која е вашата смисла на испорака?
  A: EXW, ФОБ, ЦФР, CIF, DDU.

  Q4. Како за време на испорака?
  А: Општо земено, тоа ќе трае околу 15 дена по приемот на вашата исплата однапред.

  Q5. Може да се произведуваат во согласност со примероци?
  О: Да, ние може да се произведуваат од страна на вашите примероци или технички цртежи.

   

  други производи


 • Претходно:
 • Следно: