Прилагодено неткаен игла удирани со тупаници чувствував ткаенина директно од фабрика - Кина Huizhou Jinhaocheng

Прилагодено неткаен игла удирани со тупаници чувствував ткаенина директно од фабриката

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
материјал:
100% полиестер, PET, PP, акрилни и план влакна
Тип на напојување:
Направете по нарачка
тип:
геотекстили ткаенини
модел:
предиво обоена
стил:
Plain
ширина:
58/60 ", 10cm, 320cm
Технологија:
плетени
Тема:
Анти-статички, Fusible, намалувачки отпорни, Солза отпорни
Употреба:
Торба, ќебе, автомобили, облека, чувствува , дома текстил, индустрија, линии, поставата, душек, чевли, Софа, свадба
Потврдување:
Oeko-Tex стандард 100, ROHS, да стигнете, Oeko-Tex стандард 100, Рош
Предиво Грофот:
3D-7d
Тежина:
60g-1000g или кориснички
густина:
индивидуализира
Број на модел:
/
Име на производот:
Прилагодено неткаен игла удирани со тупаници чувствував ткаенина директно од фабриката
грама:
60g-1500g
дебелина:
0.5mm-15mm
Бои:
Бела, црна или кориснички
MOQ:
1 тон
Водечко време:
10-15 дена
Порт:
Шенжен пристаниште
SupplyAbility
3000 тони / тони годишно
Пакување и испорака
пакување Детали
Стоките ќе бидат спакувани како ролни со ЈП торба
Порт
Шенжен пристаниште
Водечко време :
10-15 дена по уплатата примена

Опис на производот

Прилагодено неткаен игла удирани со тупаници чувствував ткаенина директно од фабриката

Име на производ
Прилагодено неткаен игла удирани со тупаници чувствував ткаенина директно од фабриката
материјал
100% полиестер, PP, акрилни, План влакна
боја
кориснички бои
Тежина
60g-1500g
ширина
10cm-320cm
дебелина
0.5mm-15mm
Водечко време
10-15 дена
Сертификат
Oeko-Tex Стенд 100, CE, Рош, ISO 9001
MOQ
1 тон
Порт
Шенжен
детални слики

Нашата компанија

Huizhou Jinhaocheng неткаен ткаенини Co.Ltd е професионална неткаен фабрика која се наоѓа во Huizhou Сити, каде што е само во близина Шенжен, постои околу 15000sqm и имаме 5 сопствени производствени линии, капацитет на нашата фабрика е 3000tons годишно. Ние исто така имаме контрола на квалитетот тим, тим за продажба, нашите производи може да помине, CE, ROHS и Oeko Tex Стенд 100. Големина и бои на неткаен ткаенини може да се следи, како на барање на клиентот, а ние може да ви понуди разумна цена и за време на испорака .

Пакување и испоракапрофесионална пакет
професионална пакет
професионална пакет
нашите услуги

1. Конкурентна цена од фабриката
2. Примерок цел
3. Ние ќе ви одговори на вашето барање во рок од 24 часа.
4. На време на испорака
5. Одлично услуги на клиентите

Најчесто поставувани прашања

Q1. Која е вашата смисла на пакување?
А: Општо земено, ние го спакуваат како ролни со ЈП торба

Q2. Која е вашата смисла на исплата?
A: T / T или LC по видување

Q3. Која е вашата смисла на испорака?
A: EXW, ФОБ, ЦФР, CIF, DDU.

Q4. Како за време на испорака?
А: Општо земено, тоа ќе трае околу 10-15 дена по приемот на вашата исплата однапред.

Q5. Може да се произведуваат во согласност со примероци?
О: Да, ние може да се произведуваат од страна на вашите примероци или технички цртежи.

други производи


->

  • Претходно:
  • Следно: