Прилагодено игла удирани со тупаници Не пациентот ткаенини за тепих ткаенини - Кина Huizhou Jinhaocheng

Прилагодено игла удирани со тупаници Не пациентот ткаенини за тепих ткаенини

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Преглед
Основни детали
Технологија:
Неплетено
Тип на напојување:
Направете по нарачка
материјал:
ПЕТ, ПП, акрилик, план влакна, или кориснички
Неткаен Технологија:
Игла-удирани со тупаници
модел:
Багрени
стил:
Plain
ширина:
10cm-320cm
Тема:
Анти-бактерии, анти-повлече, анти-статички, дише, еко-пријателски, Fusible, mothproof, намалувачки отпорни, Солза отпорни, растворливи во вода, Водоотпорен
Употреба:
Земјоделство, торба, автомобили, облека, дома текстил, болница, хигиена, индустрија, линии, Обувки
Потврдување:
Oeko-Tex стандард 100
Тежина:
60g-1500g
Место на потекло:
Гуангдонг, Кина (континентална)
Бренд име:
JinHaoCheng
Број на модел:
JHC-050
Име на производот:
Игла удирани со тупаници ткаенини, тепих ткаенини, ткаенини
дебелина:
0.5mm-15mm
тип:
Тешко или Цврста Чувство
Необработен матерјал:
ПЕТ, ПП, акрилик, план влакна, или кориснички
боја:
На барање на купувачот
MOQ:
5000kgs
пакување:
на барање на купувачот
пример:
слободно
време примерок:
2-5days
примена:
ткаенини
SupplyAbility
6000 тони / тони годишно
Пакување и испорака
пакување Детали
Порт
Шенжен
Водечко време :
15-20days по добивањето на отплата на купувачот.

Опис на производот

Прилагодено игла удирани со тупаници Не пациентот ткаенини за тепих ткаенини

Име на производ

Игла удирани со тупаници ткаенини, теписи ткаенини, ткаенини

материјал

ПЕТ, ПП, акрилик, план влакна, или кориснички

Технологија

Needlepunched неткаен материјал

дебелина

Прилагодено неткаен материјал

ширина

Прилагодено неткаен материјал

боја

Сите бои се достапни (прилагодено)

должина

50, 100, 150, 200 или кориснички

пакување

во ролна пакување со пластична кеса надвор или кориснички

плаќање

T / T, L / C

Време на испорака

15-20days по добивањето на отплата на купувачот.

цена

Разумна цена, со висок квалитет

капацитет

3Tons по 20ft сад;

5Tons по 40ft контејнер;

8Tons по 40HQ сад.

Не се плетени ткаенини Карактеристика:

- Еко-пријателски, вода отвратителен

- може да има анти-УВ (1% -5%), анти-бактерии, анти-статички, пламен retardant функција како барање

- отпорен на кинење, да се смалуваат отпорни на

- Силен цврстина и издолжување, мека, не-токсични

- Одлично сопственост на воздухот преку

Productshowcase
инструменти за тестирање


производствена линија

Пакување и испорака

Пакување: Rollpackagewithpolybagorcustomized.

Испорака: 15-20daysaftergettingdepositpayment.


нашите услуги

* 24-hourinquiryservice.

* Newsletterswithproductupdates.

* Заштита на приватноста и профит на клиентите.

* Ексклузивен и уникатен решение може да се обезбеди на нашите клиенти од добро обучени и професионални инженери и штабови.

* Productscustomization: ОЕМ и ODM, Weacceptcustomer'sdesignandlogo.

* Квалитет е загарантирана и испорака е на време.

Информации за претпријатието

Huizhou Jinhaocheng неткаен материјал CO., Ltd.

◊Our фабрика е повеќе од 15.000 квадратни метри големи

изложбен салон ◊Our е повеќе од 800 квадратни метри големи

◊ Имаме формира 5 производни линии

◊The капацитетот на нашата фабрика е 3000 тони / годишно

◊We се стекнаа со сертификат за систем за управување со квалитет ISO9001

◊ Сите наши производи ara еколошки и до REACH

◊ Нашите производи се во согласност со-100 OEKO RoHS стандарди и

◊ Имаме многу големи пазари. Главни клиенти се од Канада, Велика Британија, САД, Австралија, Блискиот Исток и др.

Зошто нас?

1.Goodquality & FavorablePrice:

* Ourfactoryhas9yearsofexperienceintheproductionofnonwovenfabric

* OurfactoryhavecooperationwithManybuyers

* Разумна цена со висок квалитет

NonwovenfabricproductareWidelyused, здравје, безопасни!

2.Finepolicy:

* Пример: FreesamplebeforeorderisoKifpricecontent

* Цена: Largequantityandlong-timebusinessrelationshipcanhaveourfavorable попуст

3.Certification

Најчесто поставувани прашања

Прилагодено игла удирани со тупаници Не пациентот ткаенини за тепих ткаенини

П: Може ли тоа да биде во видеото?

A: Bothrollandsheet.

П: Howtoensurethecargoquality?

A: Wewillsupplybulksamplebeforeshipping.Theycanrepresentthecargoquality.

П: IftheMOQistoohigh?

A: Weneedtodyethefibreorwoolfirstly, thenproduceitwiththebigmachine, iftheorderittoosmall, ourcostwillbetoohigh.Butifwehavestock, wecanfindforyou.

П: Howaboutthedeliverytime?

A: Productionleadtimeafterreceiptof30% T / Tdepositpayment: 14-30days.

П: Whatkindofpaymentsdoweaccept?
A: T / T, L / Catsight, Cashareacceptable.


  • Претходно:
  • Следно: