Профил на компанијата

за нас

Huizhou Jinhaocheng неткаен материјал копродукции, ООД

dfef

Huizhou Jinhaocheng неткаен материјал копродукции, Ltd, која е основана во 2005 година, со фабричка зграда со површина од 15.000 квадратни метри, е професионална хемиски влакна неткаени производство-ориентирани enterprise.Our компанијата го реализира целосно автоматизирана, која може да достигне вкупен годишен капацитет за производство на 6.000 тони, со повеќе од десетици производство линии во вкупно. Се наоѓа во округот Huiyang, Huizhou град на провинцијата Гуангдонг, каде што постојат два високо-брзински премини. Нашата компанија ужива удобен превоз пристап со само 40 минути возење од Шенжен Yantian пристаниште и 30 минути од Dongguan.

Нашите производи се поделени на: игла удирани со тупаници серија, серија Spunlace, Термо Сплотени (топол воздух преку) Serial, топло валање Serial, ватирана Сериски и ламиниране Series.Our главни производи се: мултифункционален боја чувствува, печатени неткаен, автомобилски внатрешни ткаенина, пејзаж инженеринг геотекстили, тепих база крпа, електричен ќебе неткаен, хигиенски марамчиња, тешко памук, заштита мебел МАТ, душек рампа, мебел баласт и others.These неткаен производи се користат и се инфилтрирале во различни области на современото општество, како како што се: заштита на животната средина, автомобилската, обувки, мебел, душеци, облека, чанти, играчки, филтер, здравствената заштита, подароци, електрични материјали, аудио опрема, инженеринг изградба и други индустрии. Формирање на карактеристиките на производите, ние не само што ги среќаваше домашната побарувачка, но, исто така, се извезуваат во Јапонија, Австралија, југоисточна Азија, Европа и на други места, како и ужива висок углед од страна на клиентите во целиот свет.

 Висок квалитет на производот е основа на нашето претпријатие. Систематски и контролиран систем за управување, ние се стекнаа со ISO9001: 2008 сертификат за систем за управување со квалитетот. Сите наши производи се еколошки и до британскиот стандард BS5852 стандарди за тестирање превенција пламен retardant оган на REACH, чистота и РАН, азо, во непосредна близина 16P бензен, формалдехид, GB / T8289, EN-71, F-963 и. Покрај тоа, нашите производи се во согласност со RoHS и OEKO-100 стандарди.

Со цел да се одржи конкурентноста на производите, нашата компанија посветува големо внимание на истражување и развој на нови производи, специјално формиран оддел R & D, и опремен со современа опрема, како и строги, реални, професионални и технички персонал. R & D работа се фокусираше на новиот материјал и технолошки развој тренд на меѓународниот пазар, како на потребите на клиентите, развој на нов модерен и високо-технолошки неткаен products.At моментов, вкупната R на нашата компанија и ниво на развој, е синхронизиран со меѓународната побарувачката на пазарот, и има обезбедено силна гаранција за енергични развој на водечките производи на нашата компанија.
   Во прилог на поседување неопходен високо-технолошки персонал во развојот на бизнисот, нашата компанија е еден од пионерите неткаен индустрија, која има поднесено барање за голем број на патентирани производи и нови материјали. Нашата фирма се придржува до суштината филозофија на "професионалност, интегритет и иновации", а целта управување на "искреност, квалитет прво, прв клиент". Ние продолжуваме активно да истражуваат, да ги задржи на врвот, и ко-создавање на "win-win" светла иднина со вас!


WhatsApp Online Chat !